Aborcja w trzy minuty

Bartłomiej Magierowski

Idąc chodnikiem otrzymałem od jakiejś pielęgniarki gazetkę o tematyce medycznej, lekach, reklamy szpitali, klinik. Na ostatniej stronie szokująca (dla mnie) reklama. Tekst tej reklamy brzmi mniej więcej tak „Bezboleśne usuwanie ciąży w 3 minuty. Teraz w promocji, o 200 yuanów taniej!”. Poniżej były szczegółowe informacje, o tym, że zabieg odbywa się w pojedynczych salach, z jednym lekarzem, szpital zapewnia o zachowaniu prywatności, czystości, komfortowej atmosfery i bezpieczeństwa. Na samym dole dla ułatwienia cała lista autobusów, którymi można dojechać do szpitala.

Dla mnie aborcja na pewno nie jest niczym dobrym. Jak przypuszczam wiąże się to z naszą religią, obyczajowością, ale też z lekcją wychowania seksualnego, na której pokazano mi szczegóły takiego zabiegu w telewizji. Może dlatego właśnie teraz, będąc w Chinach zawsze irytują mnie takie reklamy, dla mnie życie ludzkie jest bezcenne. A wiem, że w Chinach usuwa się ciąże nawet w szóstym miesiącu, znałem taką dziewczynę, niedoszłą matkę. Myślicie pewnie o przymusowej aborcji? Niestety nie, ja znam przypadki dobrowolnej, świadomej aborcji.

Ona dwadzieścia sześć lat, on około trzydzieści. Para, chłopak i dziewczyna. Niezupełnie świadomi, czym jest antykoncepcja, używają prezerwatywy „w ostatnim momencie”, jeśli można to tak określić. Ona oczywiście po kilku takich intymnych randkach jest w ciąży. Ma własną firmę, pośredniczy w handlu, wynajmuje mieszkanie, na pewno stać ją na utrzymanie dziecka. Chłopak w zasadzie nie ma nic przeciwko dziecku, kocha ją i jest gotów się żenić, sam również pracuje. Ona decyduje po kilku dniach, że usunie ciążę. Bez problemu udaje się do pierwszego lepszego szpitala. Jak opowiada później zabieg trwał około pięciu minut, po aborcji pielęgniarka poprosiła ją żeby posiedziała chwilę w poczekalni, odpoczęła i jak poczuje się lepiej może wracać do domu. Przez cały dzień czuje się słabo, ale jest szczęśliwa, bo jej problem właśnie zniknął, choć musiała zapłacić około tysiąca yuanów.

Takich historii są miliony. W salonach masażu oprócz rzeczywistego masażu, kilkadziesiąt, czasem setki dziewczyn oferują usługi seksualne. Na pewno niektóre z nich są w ciąży, ale żadna z nich bez wątpienia nie chce być matką. Problem można rozwiązać w trzy minuty, o czym informuje ta reklama prasowa. Oprócz takiej formy reklam co dwadzieścia minut w telewizji reklamują się szpitale. To jest w ogóle niesamowite. Najpierw reklama dla panów z problemami seksualnymi, coś na wzmocnienie, na zwiększenie popędu lub pomoc w przypadku chorób wenerycznych. Po chwili reklama dla par, które nie mogą mieć potomstwa, zapłodnienia invitro (jak przypuszczam), które mogą szybko pomóc im w posiadaniu upragnionego syna lub córki. Zmieniamy program, a tu dla odmiany oferta aborcji. Pełna obsługa, nic się nie martw, nie masz miesiączki, jesteś w ciąży, nie wahaj się, nie zastanawiaj się, przychodź!

Ja rozumiem, że Chiny są przeludnione, sam się denerwuję, gdy stoję w kolejce na chodniku, albo nie mogę się przecisnąć w markecie, ale czy tych ludzi nie można po prostu uczyć, czym jest antykoncepcja? Może powinni rozdawać za darmo kondomy? Przeprowadzać jakieś szkolenia na ten temat, nawet na wsi? Ale po co, przecież taki szpital to złoty interes. Wyobraźmy sobie, że dziennie przeprowadza się dwadzieścia takich zabiegów (w jakimś jednym małym szpitalu), co daje w rezultacie około dwadzieścia tysięcy yuanów, około dziewięciu tysięcy złotych. Dziewczyna może już nigdy nie mieć potomstwa, ale o tym w reklamach się nie mówi, tak jakoś zapomnieli. Kto by się tym martwił, najważniejsza jest kasa, życie ludzkie nie ma większego znaczenia.

Kilka lat temu był nawet przypadek handlu ludzkimi płodami. Sprawa była głośna, a dowiedziałem się o tym z jakiegoś reportażu, który emitowała telewizja z Hong Kongu, film dokumentalny produkcji brytyjskiej lub amerykańskiej. Płody po aborcji były pakowane w szpitalach w Shenzhen i sprzedawane do Hong Kongu. Tam bogaci, zamożni lekarze, gwiazdy filmowe, biznesmeni gotowali sobie z nich zupy. Ponoć takie „zupy” działają wspaniale na cerę i odmładzają. W ogóle o czym ja piszę? Przecież to jest jakieś nienormalne, zboczenie, ale to fakt, w który trudno uwierzyć.

Aborcja po chińsku zawsze będzie mnie napawała obrzydzeniem. Nie można traktować płodu jak bolącego zęba, przecież nawet dentysta wyrywa zęba dłużej niż trzy minuty? Jak można publikować takie reklamy? Cała nadzieja w postępie, edukacji i producentach prezerwatyw, może oni coś zmienią w Chinach. Antykoncepcja jest chyba mimo wszystko lepszym rozwiązaniem niż aborcja, jakiś lekarz, okropne narzędzia, strach, ból, niepewność, ryzyko utraty zdrowia. Jeśli Chiny myślą o postępie, co widać na ulicach – nowe biurowce, nowoczesne fabryki, coraz bardziej zaawansowane technologie, doskonałe samochody rodzimej produkcji, muszą też zmieniać świadomość ludzi, ich zachowania, ich sposób myślenia, a przede wszystkim ich wiedzę na temat seksu, ciąży, aborcji, która wcale nie jest sielankową wizytą u uśmiechniętego lekarza.


KOPIOWANIE, PRZEPISYWANIE, CYTOWANIE, PUBLIKOWANIE CAŁOŚCI LUB FRAGMENTU TEKSTU BEZ ZGODY AUTORA JEST ZABRONIONE!!!

Koniecznie dodaj komentarz do tego tekstu!

Autor komentarza:

Komentarz (do 250 znaków, dane obowiązkowe):

Przepisz kod weryfikacji (obowiązkowo):


Prawda

komentarz z dnia 9.2.2012, godz. 19:30

Ale Chiny nie są przeludnione.To mit.Świat nie jest przeludniony.Wystarczy wyjechać w wielomilionowego miasta i co?Pustkowie gotowe do zasiedlenia.A oto prawo kobiet do decydowania o wł. ciele: /stronaWWWusunięta-moderator/ Smacznego!!!

O antykoncepcji

komentarz z dnia 30.10.2011, godz. 13:16

W sumie to np tabletki antykoncepcyjne (te przyjmowane PRZED stosunkiem) także jeśli dojdzie do zapłodnienia mają drugą fazę działania : wtedy ZABIJAJĄ ZARODKI bo nie pozwalają się zagnieździć w macicy... jakby co to pisać na sorymemory@interia.eu

Anna

komentarz z dnia 24.11.2008, godz. 10:32

O jedzeniu płodów w chinach pisze się jak by to było coś co niedawno odkryto ,a to jest tam popularne i dośc powszechne(co nieumniejsza okropności tego czynu).Oni naprawde mogą zjeśc wszystko(sama widziałam) płodów przymnie nie jedli ale o to pytałam

babcia

komentarz z dnia 2.7.2008, godz. 23:48

Zgadzam się, szacunek ale dla CZŁOWIEKA-a"to coś" chce manipulować naturą.Przecież w tej kwestii to świat zwierzęcy jest mądrzejszy/choć nie posiada rozumu/Jak się czują ci,którzy nie mogą mieć dzieci? Syty nie zrozumie głodnego.I tu jest ból.

doro

komentarz z dnia 27.5.2008, godz. 03:50

Szanowni Czytelnicy, Troche kultury!!! Mozemy prezentowac wlasne poglady na zycie nie obrazajac innych. Bez wzgledu na to, ile lat kazdy z nas ma za soba, podstawowa kwestia jest szacunek dla drugiego czlowieka.

babcia

komentarz z dnia 13.5.2008, godz. 09:42

Ty diablo 23 żebyś kiedyś,gdy naprawde dojrzejesz nie wył z bólu i rozpaczy patrząc na roześmiane buzie dzieci, nie mogąc mieć własnych.Jeśli tu na ziemi wszystko będzie ok i tak kiedyś zapłacisz za to co wypisujesz,nawet nie za to co zrobisz.Pomyśl!

babcia

komentarz z dnia 13.5.2008, godz. 09:27

właśnie pochowałam nienarodzoną wnuczkę.Czy ten świat się tak zezwierzęcił,Ze sprawy aborcji traktują niektórzy jak wyrwanie zęba?

diabloo23

komentarz z dnia 29.3.2008, godz. 08:57

aborcja powinna być dostępna wszędzie to nienormalne, że kobieta nie ma możliwości decydowania o własnym ciele...

justyna

komentarz z dnia 30.11.2007, godz. 22:44

bardzo dobry artykul a dla tych ktorzy jeszcze nie sa przeciw aborcji polecam stronke www.abortionno.org

marta

komentarz z dnia 8.8.2007, godz. 14:08

was popie******* z ta aborcja!!!jak mozna zabijac dzieci??!

pszczółka

komentarz z dnia 10.7.2007, godz. 18:55

kilka tygodni temu ,w 2 miesiacu ciazy ,stracilam dziecko.choc wiadomosc o ciazy byla lekkim szokiem to cieszylam sie z tego faktu.nie moge pojac jak mozna ZABIC nienarodzone malenstwo.popieram twoj artykul-tak trzymaj!!

justyna

komentarz z dnia 10.7.2007, godz. 18:47

całkowicie sie z tym zgadzam!!!

www.doscmilczenia.blox.pl

komentarz z dnia 4.5.2007, godz. 13:03

Dziękuję za ten artykuł. To jest przerażające...

Lajkonik

komentarz z dnia 26.4.2007, godz. 08:04

Tak trzymaj Chłopie - aborcja to zło....

aga

komentarz z dnia 15.3.2007, godz. 19:53

nie wiem jeszcze co mam skomentować:)

adzia

komentarz z dnia 6.10.2006, godz. 10:44

jestem mama 2 dzieci, byłam teraz w ciazy w 5 miesiacu gdy okazało sie ze dzidzius nie zyje , potepiam tych którzy dla własnej wygody decyduja sie na aborcje

skopiowano

komentarz z dnia 6.6.2006, godz. 00:02

mam nadzieje że problemów nie będzie


 

 

© copyright Bartłomiej Magierowski - wszystkie prawa autorskie zastrzeżone